nap
óra
perc
mp
Következő mérkőzés
VEHIR VESZPRÉM
MFA
ma
Utolsó mérkőzés
VEHIR VESZPRÉM
4
ASF NYÍREGYHÁZA
1
2025. október 31.

Tűnőben a döntős álmok

A vendég Haladás – Dróth vezetésével – telt ház előtt aratott kiütéses győzelmet a Veszprém felett a futsal NB I középszakaszának csúcsrangadóján.

Történelmi siker küszöbén állt a veszprémi futsalcsapat, amely hétfő este annak tudatában látta vendégül a Haladást, hogy győzelme esetén – az utolsó forduló eredményeitől függetlenül – bajnoki döntőt vívhat az NB I-ben. Ahogyan arra előzetesen számtani lehetett, a hatalmas tétnek köszönhetően meg is telt a Március 15. utcai sportcsarnok, ahol kiváló hangulat fogadta a két gárdát.

A pazar atmoszféra a játékra is rányomta bélyegét: jó iramban vette kezdetét a csúcsrangadó. Vendég oldalon Dróth veszélyeztetett, de a lövése elkerülte a kaput. A mieinknél pedig Dávid távoli löketét ölelte magához könnyedén Sásdi kapus. Az első igazán nagy lehetőség aztán a szombathelyiek előtt adódott, Melo bombáját Schmidmajer tolta a kapufára.

Szinte tapintani lehetett a feszültséget a pályán, egy-egy keményebb „belépő” után többször is kakaskodtak a felek. Farkas játékvezető sárga lapokkal próbálta féken tartani az indulatokat. A 7. percben a vendégek végezhettek el szabadrúgást nagyjából tizenhat méterről, amit Dróth hatalmas erővel a hálóba vágott (0-1).

Szinte azonnal egyenlíthetett volna a házigazda, ám Tatai kísérletét Sásdi kiütötte a léc alól. A játékrész derekánál újabb távoli szabadrúgást végezhetett el Dróth, aki ez alkalommal már fölé durrantott.

A 12. minutumban alakult ki az addigi legveszélyesebb hazai lehetőség. Gyurcsányi találta magát szemben a hatoson belül Sásdival, aki lövés helyett emelt, de a labda a kapu fölé szállt.

Rendkívül szervezetten védekeztek a vasiak, akik a támadásban is nagyszerűen összpontosítottak. Komáromi előbb még tisztázott a gólvonalról, a második hullámban érkező Dróth azonban a hálóba bombázott (0-2).

Hárommal a vége előtt Tatai fordult le a védőjéről, de Sásdi ki tudta spárgázni a labdát. Az utolsó percben Samul Sanchez vezethette Schmidmajerre a játékszert, aki szerencsére résen volt.

Három perc telt el a második felvonásból, amikor Dávid lőhetett szabadrúgást ígéretes helyről, aki sajnos alaposan célt tévesztett. A Veszprém töretlenül ment előre, s mindent elkövetett, hogy csökkentse hátrányát, de sajnos továbbra sem sikerült feltörnie a szombathelyi reteszt.

Az összecsapás háromnegyedénél Simics adott „forintos” labdát a hosszú oldalon helyezkedő Samuel Sancheznek, aki könnyed mozdulattal a hálóba is lőtt (0-3).

A bakonyiaknak innentől muszáj volt kockáztatniuk, ezért öt a négy elleni játékra váltottak. Nagy lehetőségét sajnos így sem sikerült kidolgozni, a 33. percben Komáromi löketét is kiütötte Sásdi.

A Haladás várta, hogy mikor hibázik vendéglátója, ami öttel a vége előtt be is következett. Simics pedig az üres hálóba helyezett. A Madarász-csapat immáron a szépítésért küzdött, de ez sem jött össze. Ehelyett az utolsó percben Samuel Sanchez adta meg a kegyelemdöfést a mieinknek egy újabb üres kapus találattal (0-5).

Az 1. FCV így már csak akkor játszhat bajnoki döntőt, ha az utolsó körben idegenben a legyőzi a Nyírgyulajt, a Haladás pedig hazai pályán kikap az Aramistól. Valljuk be: ennek a forgatókönyvnek kevés az esélye. Jóval valószínűbb, hogy a mieink a bronzérmert csatázhatnak, tehát továbbra is elérhetik az idény elején kitűzött céljukat.

Futsal NB I, „B” csoport, 9. forduló:
1. FC Veszprém–Haladás VSE 0-5 (0-2)
Március 15. utcai sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Farkas (Futó, Apkó).
Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Márkus, Komáromi, Bencsik R. Csere: Spandler, Simon (kapusok), Tar, Dávid, Gyurcsányi, Boromisza D., Bognár P., Bencsik Ádám. Vezetőedző: Madarász János.
Haladás: Sásdi – Horváth P., Simics, Dróth, Vas. Csere: Gyimesi, Alasztics, Horváth B. (kapusok), Melo, Samuel Sanchez, Hajmási, Pocaia, Vatamaniuc-Bartha, Vidák. Vezetőedző: Sziffer András.
Gólszerzők: Dróth (7., 14.), Samuel Sanchez (30., 40.), Simics (35.).

Edzői értékelések

Madarász János: – Ez nem a mi napunk volt. Bármihez nyúltunk, fordítva sült el. Rúgott gól nélkül pedig nem lehet nyerni. A fiúknak mégis azt mondtam a lefújást követően, hogy bátran tükörbe nézhetnek. Mostantól az a legfontosabb feladatom, hogy elhitessem a fiúkkal, a bronzérem sem kudarc.

Sziffer András: – Taktikus játékkal megérdemelten nyertünk. Nagyon közel kerültünk a döntőhöz, de nem elégszünk meg ezzel, szeretnénk majd borsot törni a Berettyóújfalu orra alá. Az első gól megnyugtatott minket, Dróth Zoli klasszisa a mai találkozón is döntőnek bizonyult.

Forrás: vehirsport.hu

Balassa Gergő

További cikkek

Hadházi mesterhármasával hibátlanul várhatjuk az alapszakasz második körét A házigazda Vehír Veszprém 4-1-re nyert a harmadik helyen álló A'Studio Nyíregyháza ellen a férfi futsal NB I péntek esti rangadóján. A címvédő bakonyiak újabb fejezetet írtak klubtörténetükbe: mind a tizenegy bajnoki riválisukat felülmúlták, így listavezetőként, hibátlan mérleggel várhatják az alapszakasz második körét. elolvasom Tovább nőtt a klubtörténeti rekord: idei tizedik bajnokiját is megnyerte a címvédő! A címvédő VEHIR.HU Futsal Veszprém néhány másodperccel a lefújás előtt Horváth Benedek bombájával idei tizedik bajnoki mérkőzésén is bezsebelte mindhárom pontot: Marko Perics tanítványai az MVFC Berettyóújfalu otthonában arattak 4-3-as győzelmet, tovább növelve a klub fennállásának leghosszabb idénynyitó győzelmi sorozatát. elolvasom Tízgólos meccsen nyert a címvédő VEHIR.HU Futsal Veszprém Kilenc fordulót követően is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az első osztályú futsalbajnokság tabelláját a Veszprém. Marko Perics legénysége az első félidőben többször is hátrányból állt fel, a másodikban azonban már nem hagyott kétséget a győztes kilétét illetően. elolvasom Nyolcból nyolc – kiütéssel nyert a címvédő! A hibátlan mutatóval listavezető VEHIR.HU Futsal Veszprém 7-0-s diadalt aratott az újonc HOPE Maglód vendégeként az NB I alapszakasz nyolcadik fordulójának hétfő esti mérkőzésén. elolvasom Hétből hét – két vállon az Újpest is! A címvédő, listavezető VEHIR.HU Futsal Veszprém megőrizte hibátlan mutatóját, miután a második helyén álló Újpest FC-t 4-1-re felülmúlta az NB I alapszakaszának hétfő esti rangadóján. elolvasom
2019. május 20. 23:35