Nagyot küzdöttünk

A bajnok Rába ETO sima, 5-1-es győzelmet aratott a mindössze nyolc játékossal felálló Veszprém ellen a futsal NB I felsőházi rájátszásában.

Nem éppen ideális helyzetben várta a címvédő, listavezető győriek elleni felsőházi bajnokit a veszprémi futsalcsapat. Bognár Péter, Püspök Péter és László Gábor ugyanis sérülés, a Berettyóújfalu ellen kiállított Tar Tamás pedig eltiltás miatt nem állt Madarász János vezetőedző rendelkezésére.

Kevés hiányzott, hogy mégis a bakonyiak szerezzenek vezetést, mindössze nyolc másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Tatai távolról a felsőlécre bombázott. Ezt követően már a várakozásoknak megfelelően alakult a találkozó: az ETO teljesen beszorította vendéglátóját. Sárdi többször is bravúrral védett, máskor pedig a veszprémi védők vetődtek bele a játékszerbe a gólvonal előtt.

A hazaiak előtt is adódott lehetőség, Gunther lövése kevéssel kerülte el a válogatott Tóth kapuját. Nem úgy a túloldalon, négy perc telt el a találkozóból, amikor Drahovsky vezetéshez jutatta az övét. Két perccel később ismét a szlovák válogatott volt eredményes szép egyéni alakítást követően (0-2).

 

 

A folytatásban öt a négy elleni játékra állt a jól küzdő Veszprém. A legközelebb Gulyás járt a gólszerzéshez, Tóth azonban ismét védeni tudott. A kisalföldiek is csak így kapufáig jutottak, a szünetig így már nem változott az állás.

A Madarász-csapat a szünet után is megtett minden tőle telhetőt, ám ezúttal is a győriek találtak be, Drahovsky már harmadszor volt eredményes. Nem sokkal később Tatai előtt adódott nagy lehetőség, de Tóth az utolsó pillanatban leszedte a bakonyi gólvágó lábáról a játékszert.

Jóval szerencsésebbek volt a címvédő, a 33. percben Juanra megpattanó lövése kötött ki Sárdi kapujában (0-4). Kisvártatva aztán sikerült a szépítés a mieinknek: Finta beadását követően Boromisza Gábor lőtt a hálóba.

Öt perccel a vége előtt a hatosról végezhetett el szabadrúgást a rivális, szép kombináció végén Drahovsky már a negyedik gólját jegyezte. A végjátékban Boromisza piros lapot kapott, így jövő héten ő sem játszhat a Haladás otthonában.

 

Köszönjük a szurkolást! Hajrá Veszprém!:)

Balassa Gergő

További cikkek

AJÁNLATI FELHÍVÁS Az FCV Sportszervező Kft. (székhely: 8200 Veszprém, Kossuth L. u. 3. 1/1, adószáma: 24659471-2-19, képviselője: Rajki Tamás ügyvezető), az MLSZ Sportfejlesztési programjának keretein belül a be/SFP-82016/2024/MLSZ határozat alapján felhívást intéz a Veszprém Erdész. u. 1. sz. alatti Futsal Öltözőépület korszerűsítési munkálatainak és eredményjelző beszerzése ajánlattételére. elolvasom Futsal Magyar Kupa: ezüstérmes a Veszprém Óriásit harcolt, öt perccel a lefújás előtt még vezetett a VEHIR.HU Futsal Veszprém, ám a házigazda Berettyóújfalu egy perc alatt fordított a vasárnap esti fináléban, így megnyerte a Magyar Kupa idei kiírását. elolvasom Hatalmas csatában jutott kupadöntőbe a Veszprém! A VEHIR.HU Futsal Veszprém színvonalas, kiélezett csatát követően 6-5-ra nyert a Nyíregyháza ellen a Magyar Kupa berettyóújfalui négyes döntőjének szombati elődöntőjében, így vasárnap az aranyéremért szállhat harcba. elolvasom A Nyíregyháza állította meg a Veszprémet Az éllovas VEHIR.HU Futsal Veszprém 5-2-es vereséget szenvedett az Á Stúdió Futsal Nyíregyháza otthonában az NB I felsőházi rájátszásának hétfő esti rangadóján. A kék-fehérek több mint fél éve tartó, klubtörténeti győzelmi sorozata (15 diadal) ezzel megszakadt. elolvasom Újabb lépést tett a Veszprém a bajnoki döntő felé! Az éllovas VEHIR.HU Futsal Veszprém megőrizte hibátlan mutatóját az NB I felsőházi rájátszásában: Tatai Józsefék 6-0-ra múlták felül a Haladást, melynek csapatkapitánya, Alasztics Marcell súlyos sérülést szenvedett. elolvasom
2016. április 26. 13:43