nap
óra
perc
mp
Következő mérkőzés
VEHIR VESZPRÉM
MFA
2025. november 7.
Utolsó mérkőzés
VEHIR VESZPRÉM
4
ASF NYÍREGYHÁZA
1
2025. október 31.

Egy újabb segítség a futsalnak

A szakmát segítő futball és futsal gyakorlatokat tartalmazó könyv látott napvilágot nemrég, a 101 gyakorlat két lépcsőben, két kötetben jelenik meg.

Nem várt segítséget kapott a futsalunk a futball társadalomtól, hiszen olyan volt válogatott nagypályás futballisták tették le véleményüket sportágunk mellett, akik szavára adni lehet. Elsőként Dárdai Pali nyilatkozata és annak hatása szolgáltatott témát napokig a sportszerető laikus, és szakmai köröknek. Aztán a folytatásban már jelenlegi szakmát segítő futball és futsal gyakorlatokat tartalmazó könyv megjelenéséről lehetett hallani. A Kovács Kálmán és Vincze István kontrollját tartalmazó gyakorlati anyag egy kis segítséget és változatosságot hozhat a magyar futball és futsal társadalom képzési változataiba.

A könyv tartalmáról és megjelenéséről kérdeztük kis Jánost, futsal társadalmunk "költőjét"

Kis János: - Kezdem a kérdés második felével. Ez a könyv Krizán Sándor páratlan akaratának és eltökéltségének köszönhető, hiszen én már rég lemondtam arról, hogy Pilu és Kálmánnal a közös gondolatunk könyv formájában megjelenhet. Ő nem hagyta magát, így szponzort szerzett, eltökéltséget - kitartást mutatott a futsal hasznossága mellett.

A tartalomról: a 101 gyakorlat két lépcsőben, két kötetben jelenik meg, az első 51 - ben található lesz, bemelegítés, a technika képzés mellett, védekezés - labdatartás - megtévesztő csel és a játékolvasás és a futball - futsal törvényeket segítő gyakorlatok. Néhány gyakorlatban Takó Csaba segítő keze is megtalálható. A második kötet, kimondottan a futsalnak készül, illetve már készen van, ezekben a rögzített helyzetek mellett futsal támadásvezetések, labdatartások és emberelőny és hátrányos gyakorlatok találhatók majd meg. Remélem néhány eredeti gondolatot fogunk tudni mutatni még az 5 a 4 elleni felállásban is. A szerzőket nem is említem, legyen meglepetés és öröm, hogy nem én leszek végre, "aki arra érdemes".

A könyv megjelenési formája, teljesen eredeti és váratlan lesz az olvasók számára. Egy utolsó jó hír, hogy most minden gyakorlat írva, rajzolva, majd később videós oktató bemutatóval együtt lesz kapható. Minden egyes darab vásárlásával közelebb kerülünk a videós felvételek megalkotáshoz, hiszen még nem nyertem meg a lottó ötöst és az sem segít, akinek ez a feladata lenne.

 

Forrás: futsalhungary.hu

Balassa Gergő

További cikkek

Hadházi mesterhármasával hibátlanul várhatjuk az alapszakasz második körét A házigazda Vehír Veszprém 4-1-re nyert a harmadik helyen álló A'Studio Nyíregyháza ellen a férfi futsal NB I péntek esti rangadóján. A címvédő bakonyiak újabb fejezetet írtak klubtörténetükbe: mind a tizenegy bajnoki riválisukat felülmúlták, így listavezetőként, hibátlan mérleggel várhatják az alapszakasz második körét. elolvasom Tovább nőtt a klubtörténeti rekord: idei tizedik bajnokiját is megnyerte a címvédő! A címvédő VEHIR.HU Futsal Veszprém néhány másodperccel a lefújás előtt Horváth Benedek bombájával idei tizedik bajnoki mérkőzésén is bezsebelte mindhárom pontot: Marko Perics tanítványai az MVFC Berettyóújfalu otthonában arattak 4-3-as győzelmet, tovább növelve a klub fennállásának leghosszabb idénynyitó győzelmi sorozatát. elolvasom Tízgólos meccsen nyert a címvédő VEHIR.HU Futsal Veszprém Kilenc fordulót követően is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az első osztályú futsalbajnokság tabelláját a Veszprém. Marko Perics legénysége az első félidőben többször is hátrányból állt fel, a másodikban azonban már nem hagyott kétséget a győztes kilétét illetően. elolvasom Nyolcból nyolc – kiütéssel nyert a címvédő! A hibátlan mutatóval listavezető VEHIR.HU Futsal Veszprém 7-0-s diadalt aratott az újonc HOPE Maglód vendégeként az NB I alapszakasz nyolcadik fordulójának hétfő esti mérkőzésén. elolvasom Hétből hét – két vállon az Újpest is! A címvédő, listavezető VEHIR.HU Futsal Veszprém megőrizte hibátlan mutatóját, miután a második helyén álló Újpest FC-t 4-1-re felülmúlta az NB I alapszakaszának hétfő esti rangadóján. elolvasom
2016. április 22. 13:54