1
6
2024. április 26.

Vereség a négyszeres bajnok ellen

A házigazda Berettyóújfalu 3-0-ra nyert a Veszprém ellen az első osztályú futsalbajnokság csütörtök esti rangadóján.

A férfi futsal NB I 13. fordulójában a harmadik helyen álló Berettyóújfalu a második Veszprémet fogadta. Az összecsapás negyedórás késéssel kezdődött, a játékvezetők ugyanis egy baleset miatt késve érkeztek meg a Pálfi István Rendezvénycsarnokba.

A rajt a hazaiaknak sikerült jobban. Gavrilovics óriási hibája után Nagy Kevin már a 2. percben vezetést szerzett a házigazdának (1-0). A négyszeres bajnok Berettyó a folytatásban is uralni tudta a játékot, s a játékrész derekánál Szabó Péter révén meg is duplázta előnyét (2-0).

Alulmaradtunk a Berettyóújfalu ellen (archív fotó)Alulmaradtunk a Berettyóújfalu ellen (archív fotó)

A veszprémiek nagyobb helyzet nélkül zárták az első felvonást. Ami pedig ennél is aggasztóbb, hogy a sérülése után visszatérő Tatai József még a szünet előtt a lábához kapott, s nem tudta folytatni a mérkőzést.

A pihenő után tovább fogyatkozott a bakonyi együttes, Fellembek Zétény ugyanis rosszul lett, s már nem tudta vállalni a játékot. A 30. minutumban eldőlt a három pont sorsa, miután Nagy Kevin belőtte önmaga második, csapata harmadik találatát (3-0).

Spandler több bravúrt is bemutatott, mezőnyben pedig Fridrich cipelte a hátán a veszprémi csapatot, de nem sikerült szépíteni. Trencsényi János együttese tehát visszavágott az augusztusi vereségéért, s pontszámban beérte az egy meccsel kevesebbet játszó 1. FCV-t.

Fehér Zsolt csapatára hétfőn újabb rangadó vár, amikor is a negyedik helyen álló, szintén 26 pontos Kecskemét látogat a Március 15. utcai csarnokba.

Férfi futsal NB I, 13. forduló:
MVFC Berettyóújfalu–1. Futsal Club Veszprém 3-0 (2-0)
Berettyóújfalu, vezette: Szilágyi (Takács, Goneth)
Berettyóújfalu: Sándor – Rábl, Nagy K., Rafinha, Szabó P.
Csere: Mezei (kapus), Erdei Sz., Nagy I., Erdei K., Iszák, Magyari, Nagy D., Daróczi
Vezetőedző: Trencsényi János
Veszprém: Spandler – Tatai, Fridrich, Fellembek, Gavrilovics
Csere: Oswald (kapus), Molnár R., Dorogi, Ábrahám, Bencsik Á., Bognár M., Kiss M., Lux
Gólszerzők: Nagy K. (2., 30.), Szabó P. (11.)

2023. november 16. 21:57